Szafy na wymiar Bielsko Biała

Aranżując mieszkanie czy dom szukamy rozwiązań, które pozwolą na unowocześnienie wnętrz, poprawienie ich funkcjonalności, ale też takich, które znacząco wpłyną na podniesienie estetyki. Skupiając się na kompletach meblowych często nie jesteśmy zadowoleni z oferowanych przez producentów rozwiązań. Chcąc wyposażyć własne mieszkanie w pojemną szafę coraz częściej skłaniamy się do tego, aby wybrać szafy na wymiar. Czym różnią się one od klasycznych szaf? Z jakich materiałów tworzone są szafy na wymiar? Dlaczego warto zainwestować w szafę tego typu? Jakie szafy możemy Ci zaoferować?

Szafy na wymiar – czy znasz ich zalety?

Szafy na wymiar to meble, które możemy wykorzystać w różnorodnych pomieszczeniach: od salonów, poprzez sypialnie, aż po garderoby czy przedpokoje. Wybór tego typu rozwiązania podyktowany jest najczęściej wygodą, ale i chęcią optymalnego wykorzystania powierzchni mieszkania. Szafy na wymiar to idealne rozwiązanie w przypadku problematycznych wnęk – w ten sposób nie tylko wypełnimy tę przestrzeń, ale i zyskamy wiele dodatkowego miejsca do przechowywania. Szafy na wymiar eliminują problem poszukiwania gotowej szafy, która będzie dopasowana wymiarami do takiej wnęki.

Szafa na wymiar – przestrzeń pod kontrolą

Niewątpliwie największą zaletą szaf na wymiar jest możliwość zagospodarowania przestrzeni praktycznie aż pod sam sufit – najwyższe półki czy schowki przeznaczone są najczęściej do składowania koców, kołder, niżej umieszczane są półki na których umieszczamy ubrania. Dno szafy wykorzystamy do przechowywania obuwia. Szafy na wymiar tworzone są w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać konkretną przestrzeń i nadać jej funkcjonalności. W praktyce szafy na wymiar mogą sięgać sufitu, co znacząco podnosi ilość miejsca do przechowywania, ale i ogranicza osiadanie kurzu na górnej półce mebla. Pamiętajmy również, że szafy na wymiar mogą różnić się od siebie konkretnymi elementami lub budową: najchętniej wybieranymi są szafy wnękowe, szafy w kształcie litery „L” (stawiane w narożnikach pomieszczenia), szafy z jedną lub dwoma ściankami bocznymi, szafy pełne.

Szafy na wymiar na indywidualne zamówienie

Szafa na wymiar tworzona jest dla nas na indywidualne zamówienie – oznacza to, że o wnętrzu tego mebla decydujemy wspólnie z projektantem, przedstawiając mu swoje pomysły i potrzeby. Samodzielnie decydujemy o ilości półek, wysokości ich zawieszenia czy o zainstalowaniu w szafach szuflad czy drążków. Sprawny stolarz zaproponuje nam również możliwość wykonania schowków pozwalających na bezpieczne i wygodne przechowywanie elementów takich jak np. deska do prasowania, odkurzacz, mop. Warto zwrócić uwagę, że przemyślana konstrukcja szafy na wymiar od wewnątrz pozwoli na skuteczniejsze zachowanie porządku i ładu.

Szafa na zamówienie Bielsko Biała  Szafy na wymiar – meble na indywidualne zamówienie

Szafy na wymiar to idealne rozwiązanie, kiedy szukamy mebli nietuzinkowych i dopasowanych do naszych potrzeb. Szafy tego typu pozwolą na kreowanie wyjątkowych wnętrz, dopasowanych do już istniejących aranżacji. Warto wspomnieć, że szafy na wymiar nie tylko pozwalają na optymalnie wykorzystanie przestrzeni, ale też – poprzez zastosowanie drzwi przesuwnych – są wygodne w użytkowaniu. Szafy tego typu możemy umieścić jako element większej zabudowy, ale też jako mebel wolnostojący tam, gdzie niewielki metraż nie pozwala na wiele możliwości aranżacyjnych. Drzwi przesuwne pozwolą na lepsze wykorzystanie przestrzeni, nie będą zabierać miejsca.

Szafy na wymiar – jakie materiały wybrać?

Szafy na wymiar Bielsko Biała

Decyzja o kupnie szafy na wymiar to nie tylko możliwość lepszego aranżowania domowych wnętrz, ale też szansa na samodzielnie dobranie materiałów nowego mebla. Zamawiając szafę na wymiar przedstawimy Ci wszelkie możliwości związane z doborem materiałów. Wśród najczęściej wymienianych znajdziemy naturalne, lite drewno, szkło hartowane, płyty laminowane, płyty drewnopochodne, lustra. Fronty szafy mogą być wykonane również z płyt fornirowych. Chętnie wybieranym rozwiązaniem są płyty meblowe z dekorami imitującymi naturalne drewno. Warto zwrócić uwagę także na elementy takie jak prowadnice czy zawiasy. Wybór konkretnych materiałów i rozwiązań będzie warunkował ostateczną cenę szafy na wymiar.

Jak tworzymy Twoją szafę na wymiar?

Już od momentu pierwszego kontaktu z klientem jesteśmy silnie zaangażowani w dany projekt. Dyskutujemy o opcjach, proponujemy konkretne rozwiązania, sprawdzamy, jakie materiały będą najlepsze, tworzymy wizualizacje. Na każdym etapie tworzenia szafy klienci mogą liczyć na nasze fachowe doradztwo i wsparcie – dotyczy to nie tylko wyboru systemów nośnych, ale też aranżacji wnętrza czy doboru kolorów. Każdy projekt to dla nas wyzwanie – staramy się jak najlepiej dopasować konkretny mebel do potrzeb użytkownika i oddać w jego ręce produkt, który nie tylko pozwoli na większą wygodę w domu, ale też który będzie cieszył jego oczy przez wiele lat.

Chcesz zamówić szafę na wymiar? Skontaktuj się z nami! Meble na indywidualne zamówienie: Rega Bielsko-Biała

tel: 502 565 787
RED POINT JAKUB LASZCZAK
Hala produkcyjna:
ul. Karpacka 22
43-300 Bielsko-Biała
NIP: 5472156918
biuro@rega-meble.pl