blat kuchenny na wymiar bielsko-biała

Szukając inspiracji na ciekawy wystrój domowej kuchni pamiętajmy, że musi być ona nie tylko elegancka, ale również funkcjonalna i trwała – blaty do mebli kuchennych to jeden z podstawowych elementów, których wybór zaważy na codziennym komforcie gotowania czy przygotowywania posiłków. O czym pamiętać wybierając meble kuchenne? Czy meble kuchenne na wymiar to dobre rozwiązanie?

Blat do mebli kuchennych w niewielkich kuchniach

Niewielkie kuchnie do niedawna uważane były za problematyczne – wąskie pomieszczenia nie dawały wiele możliwości aranżacji, zmniejszając również szanse na zastosowanie ciekawych dodatków czy ozdób. Dzisiaj architekci są zdania, że mała kuchnia na wymiar niejednokrotnie okaże się bardziej funkcjonalna niż rozbudowane kuchnie z licznymi elementami. Chcąc jak najlepiej wykorzystać potencjał niewielkiej kuchni warto zastanowić się jakie elementy okażą się niezbędne i w jakim stopniu warto skorzystać z pomocy architekta czy dekoratora.

Kuchnia w bieli – jakie blaty do mebli kuchennych wybrać?

Kuchnie na wymiar białe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych – jasny kolor sprawdza się idealnie w małych pomieszczeniach, pozwalając na ich optyczne powiększenie. Biel możemy zestawić także z dowolnymi kolorami czy deseniami – blat do mebli kuchennych z drewna będzie wyglądać elegancko i nieco rustykalnie w białych kuchniach. Decydując się na białe kuchnie na wymiar pamiętajmy o tym, aby dokładnie przyjrzeć się materiałom – wierzchnie warstwy powinny być wykonane z trwałych, nieprzepuszczalnych tworzyw, które są proste w czyszczeniu i nie chłoną brudu.

Nowoczesne blaty do mebli kuchennych

Aranżując swoją kuchnię warto poświęcić więcej czasu na elementy takie jak blaty do mebli kuchennych. Obecnie producenci proponują nam ich szeroki wybór: blaty kwarcowe, fornirowane, blaty laminowane, blaty z naturalnego, litego drewna. Każdy z wymienionych rodzajów odznacza się trwałością, eleganckim wyglądem, każdy z nich może sprawdzić się w konkretnych aranżacjach kuchennych. Szukając idealnego blatu pamiętajmy o tym, aby był on dopasowany do naszych potrzeb – warto zaznajomić się z materiałami, poznać ich charakterystykę, strukturę. Istotne jest to, jak czyści się powierzchnię blatu, czy chłonie ona zabrudzenia, czy jest podatna na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, czy z czasem zmieni kolor. Dzięki temu uda nam się znaleźć blaty do mebli kuchennych dopasowane do naszych potrzeb. Galeria mebli kuchennych na wymiar dostępna na naszej witrynie z pewnością zainspiruje Cię do ciekawych zmian w swojej kuchni!

Czerń w kuchniach – czy to się sprawdza?

Jednym z najgorętszych trendów ostatnich lat są kuchnie utrzymane w czerni. Czarne szafki kuchenne na wymiar to propozycja dla pomieszczeń, których potencjał chcemy wykorzystać w pełni. Elegancka czerń może być łączona z grafitem, bielą czy powierzchniami chromowanymi, co pozwoli nam na zaaranżowanie kuchni w stylu industrialnym. Czerń może być również wykorzystana jako tło dla licznych roślin i ziół w kuchni – zieleń stanowić będzie ciekawy kontrast.
Decydując się na czarne szafki kuchenne na wymiar musimy zadecydować o ich strukturze. Wśród najmodniejszych wymienia się powierzchnie matowe i nieco chropowate. Ich zaletą jest to, że na powierzchni nie widać odbitych palców czy niewielkich zabrudzeń. Powierzchnie takie nie odbiją jednak światła. Warto czerń przełamać elementami drewnianymi – to pozwoli na wprowadzenie do wnętrza natury. Blaty do mebli kuchennych utrzymanych w czerni również powinny być drewniane lub fornirowane. Taki blat stanowić będzie punkt centralny w naszych kuchniach.

Chcesz zamówić blaty kuchenne na wymiar? Skontaktuj się z nami!
Kuchnie na wymiar Rega Bielsko-Biała

tel: 502 565 787
RED POINT JAKUB LASZCZAK
Hala produkcyjna: ul. Karpacka 22
43-300 Bielsko-Biała
NIP: 5472156918
biuro@rega-meble.pl