nowoczesny-design-meble-do-kuchni-bielsko-biala

Sercem domu jest bez wątpienia kuchnia – jak urządzić to pomieszczenie, aby było ono jednocześnie przytulne, funkcjonalne i miłe dla oka? Aranżacja jest wypadkową wielu czynników – wszystko zależy od wielkości tego miejsca, jak również od naszych oczekiwań i preferencji. Co zaproponują nam topowi projektanci?

Kuchnia – jak urządzić nowoczesne wnętrze?

Nowoczesne kuchnie to jedne z najchętniej wybieranych – cechuje je najczęściej brak klasycznych uchwytów, ciekawe połączenia kolorystyczne, gładkie, lśniące fronty. Nowoczesne kuchnie to zazwyczaj kuchnia na zamówienie – wykorzystując możliwość stworzenia projektu mebli możemy optymalnie zapełnić pomieszczenie i wykorzystać jego potencjał. Kuchnie na wymiar to opcja dla osób wymagających, które chcą samodzielnie wybrać fronty do szafek, określić wysokość i szerokość szafek stojących czy wiszących, wybrać konkretne rozwiązania w kwestii zawiasów, prowadnic czy systemów otwierania. Decydując o tym, jak urządzić nowoczesną kuchnię możemy również wykorzystać możliwość zabudowania sprzętów AGD. Dzięki temu bryła mebli stanie się jednolita, stworzy wrażenie bardzo spójnej.

Jak urządzić kuchnię o niewielkich rozmiarach?

Małe kuchnie czy aneksy kuchenne jeszcze do niedawna były uznawane za problematyczne. Dzisiaj wiemy, że to idealna, kompaktowa kuchnia – jak urządzić taką przestrzeń? Zastanawiając się, jak urządzić małą kuchnię przede wszystkim wybierzmy jasne kolory oraz lśniące lub satynowe fronty szafek – pozwolą one na optyczne powiększenie przestrzeni. Tu również warto zastanowić się nad meblami na wymiar – taka kuchnia pozwoli na wydobycie pełni potencjału przestrzeni, jednocześnie  wykorzystując maksimum miejsca. Decydując się na kuchnię na zamówienie bez trudu wybierzemy fronty do szafek kuchennych na wymiar dopasowane do naszych potrzeb.

Jak urządzić kuchnię w stylu retro?

Kuchnie retro i stylizowane na vintage to hit ostatnich lat – stworzenie takiej kuchni jest prostsze, niż nam się wydaje. Szukając ciekawych rozwiązań meblowych postawmy na meble stylizowane i zdobione przeszkleniami, szprosami w witrynach, klasycznymi gałkami czy uchwytami, frezami. Kuchnie rustykalne i retro uzupełnimy funkcjonalnymi dodatkami: stylizowanymi kuchenkami gazowymi, ale również sprzętem RTV i AGD. Chcąc zachować klimat vintage możemy również zdecydować się na zabudowanie sprzętów kuchennych, aby nie psuły charakteru retro.