nowoczesna kuchnia na wymiar bielsko-biała

Niewielkie kuchnie dają wiele możliwości aranżacji – wnętrza takie zachwycać mogą funkcjonalnością, ciekawym designem, dodatkami. Kluczem są odpowiednie meble kuchenne i kolory wnętrza. Jakie kolory do małej kuchni okażą się strzałem w dziesiątkę? Możliwości jest wiele!

Mała kuchnia z dużym potencjałem!

Małe kuchnie nie są dzisiaj już wyzwaniem – dzięki niezliczonym możliwościom aranżacyjnym i ciekawym kolekcjom meblowym możemy bez trudu stworzyć pomieszczenie naszych marzeń. Wśród najchętniej stosowanych rozwiązań wymieniana jest mała kuchnia na wymiar – dzięki zastosowaniu mebli wykonywanych na wymiar uda nam się wykorzystać potencjał pomieszczenia i zaaranżować je w taki sposób, aby codzienne gotowanie było przyjemnością. Meble na wymiar dadzą szansę na optymalne wykorzystanie przestrzeni – kuchnia będzie przestronna, ale też znajdzie się w niej dość miejsca na przechowywanie garnków, patelni, przyborów kuchennych.

Biała kuchnia na wymiar

Nie ma wątpliwości, że najprostszym i najbardziej rekomendowanym rozwiązaniem są kuchnie na wymiar białe. Meble kuchenne z białymi frontami sprawią, że pomieszczenie stanie się znacznie przyjemniejsze w odbiorze, a dodatkowo lśniące wykończenie pozwoli na odbijanie światła i optyczne powiększanie małej kuchni. Biała kuchnia daje również wiele możliwości aranżacji – w takich kuchniach możemy wykorzystać dowolne dodatki, zastosować kolorowe kafle ścienne czy podłogowe. Elementem wyróżniającym mogą być również kontrastowe blaty do mebli kuchennych – w białych kuchniach doskonale będą prezentować się blaty z litego drewna, ale także blaty z ciemnego, naturalnego kamienia.

Jakie kolory do małej kuchni okażą się najlepsze?

Jakie kolory do małej kuchni możemy wykorzystać? Białe kuchnie możemy uzupełnić kontrastowymi kolorami: błękitem, zielenią, nawet czernią. Ciekawym rozwiązaniem może być ściana pokryta farbą tablicową, na której będzie można pisać kredą. Odpowiednie dobranie kolorów może całkowicie zmienić odbiór kuchni i sprawić, że stanie się ona znacznie ciekawsza i nietuzinkowa. Małe kuchnie możemy zaaranżować również w mocniejszych kolorach – pamiętajmy jednak, aby taka kuchnia była odpowiednio oświetlona, zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami.

Inspiracje na małe kuchnie

Szukając ciekawych pomysłów na niewielkie kuchnie warto zainspirować się propozycjami topowych architektów. Galeria mebli kuchennych na wymiar pozwoli nam wybrać interesujące rozwiązania i dodatki i stworzyć wnętrze, w którym chętnie będziemy spędzać czas.